Nyhedsbrev juni 2007


 

 

Lån til tandbehandling i udlandet


Selv om det er billigere at tage til tandlæge i udlandet, kan behandlingerne godt være en bekostelig affære. Skulle du ikke have mulighed for tilskud eller finansiering på anden vis, kan vi som noget nyt hjælpe med finansiering af din tandbehandling i udlandet.

Du kan se mulighederne her http://www.avmintand.dk/articles/Laan-til-tandbehandling-i-udlandet.aspxaddid=412

 

 

 

 

 

 

 

 

Se priser på AvMinTand


Med vores brugerundersøgelse ville vi gerne høre jeres mening om, hvad vi kunne gøre bedre på www.avmintand.dk. Der er kommet mange forslag til forbedringer, som vi nu er ved at kigge på.



Rigtig mange af jer har især efterspurgt priser. Det er der nu mulighed for. Vi har lagt priserne på de mest almindelige former for behandling i udlandet i en database, så du kan sammenligne priserne i de lande, AvMinTand er repræsenteret. Eller du kan sammenligne de forskellige behandlinger i ét land.

 

Se priserne på de forskellige behandlinger

 

Sammenlign priser i lande

 

 

 

 

Er gebis altid sidste udvej?


Ikke for Dorrit. Hun tog kontakt til Erland Freij i Flensborg for at få implantater. Og det færdige resultat bliver rost - ikke bare af hendes næse/halslæge, som faktisk ikke opdagede, at det ikke var hendes egne tænder - men også af hendes danske tandlæge!

Læs hendes historie: http://www.avmintand.dk/articles/Skal-gebis-vaere-sidste-udvej.aspx?addid=412

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi har udtrukket vinderen af brugerundersøgelsen


Vinderen blev Joane i Århus

Vi siger tillykke. Der er en tandbørste på vej.
Tak til alle jer, som har deltaget.

 

God sommer!


AvMinTand ønsker alle en god og varm sommer.


Vi holder ikke lukket, men vil være færre til at tage telefonen hen over sommeren. Vi er tilbage 100 % i August, hvor du også kan glæde dig til det næste nyhedsbrev.

   
 

 



Text : [Artikkel_bund]

AvMinTand - tandlæge i Danmark og udlandet
(c) Copyright 2004 AvMinTand






Tandlæger i Tenerife - Tandlæger i Spanien - Tandlæger i Polen - Tandlæger i Tyrkiet - Tandlæger i Danmark - Tandlæger i Frankrig - Tandlæger i Ungarn - Tandlæger i Tyskland - Tandlæger i Thailand - Tandlæger i Tjekkiet - Tandlæger i Sverige - Tandlæger i England





Find en tandlæge i

Få nyhedsbrevet

Patient til patient

Patienter fortæller
Anbefalinger
Spørgsmål / svar
Debat
Forum

Andre tilbud

Briller i Polen
Briller i Ungarn
Briller i Tyskland

Nyttigt

Lån til tandbehandling i udlandet
Spørgsmål
Eng/dk ordbog
Sygesikringen
Til nye tandlæger
Behandlinger
Tandlægepriser

Om AvMinTand

Hvem er vi?
Om AvMinTand
Sådan gør du!
Krav til klinikker
Kontakt os

Nyheder

Arkiv
Avmintand på norsk
Bliv fan af AvMinTand
Bus til Polen
Dansk lavprisklinik
Tolk i Polen
Én ny tand på én dag
Fly til Tyrkiet
Historisk lave priser i Polen, Ungarn og Sverige
Kåret som Danmarks billigste
Mini implantater med gratis protese
Narkose i Ungarn
Sommer i Marmaris M/K krone: 1500 kr
Jim Lyngvild får tænder som Soulshock
Sommertelefontider
 
 
AvMinTand forside > Nyheder > Arkiv >  

Nyhedsbrev juni 2007

Anbefal AvMinTand Send siden til en ven Udskriv
Søg